banner
Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerimiz 19 Mayıs Pazar günü saat 12.00 de Cumhuriyet Meydanına Çelenk koyma ve basın açıklaması ile başlayacaktır.Saat 15.00 de Kayseri Form önünden Mimarsinan Parkına yürüyüş ,15.30 da Mimarsinan Parkında 19 mayıs şölenimiz yapılacaktır.Katılımlarınızı bekliyoruz.Bayraklarınızı alıp gelin 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷


Kayseri Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 9,1993   9,2159
EURO 10,6785   10,6978
       
Özlü Sözler
Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı varolmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır. *Mustafa Kemal Atatürk*
Sponsorlarımız
29 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramı

SAYGI DEGER ÜYELERİMİZ

DEGERLİ BASIN MENSUPLARI

BUGÜN CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 97, YILDÖNÜMÜMÜ KUTLUYORUZ.

NE YAZIK Kİ BU YILA BURUK VE SIKINTILI GİRİYORUZ.

CUMHURİYETİMİZ HANGİ ZORLUKLARDAN HANGİ AŞAMALARDAN GEÇEREK KURULDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ .

OSMANLI DEVLETİNİN YIKILMASININ ARDINDAN BÜYÜK MÜCADELELER SONUNDA ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI TARAFINDAN KURULAN CUMHURİYETİMİZ .ŞU ANKİ DURUMUNA BAKARSAK

TEKRAR 100 YIL ÖNCESİNE DÖNMÜŞ ÜLKENİN İDARESİNE ŞEYHLER VE MÜRİTLER EL KOYMAYA BAŞLAMIŞLAR, DÖNÜŞTÜRÜLEN , BAŞKALAŞTIRILAN. MİLLİ İRADE VE ANLAYIŞTAN KOPARILAN ŞAHSIM YÖNETİMİNE EVRİLEN , SARAY İRADESİNE DEMİRLENEN CUMHURİYETİ ; ATATÜRK DEVRİMİ ESASIYLA YENİDEN İNŞAA ETMEK TEMEL GÖREVİMİZ VE ÖNCELİĞİMİZDİR. ANCAK BU ŞEKİLDE CUMHURİYET İDARESİ , GERÇEK KİMLİĞİNE KAVUŞMUŞ OLACAKTIR , BU HASRET MİLLETİMİZİN ORTAK TALEBİDİR.

ATATÜRK LE CUMHURİYET VE CUMHURİYET İN KAZANIMLARIYLA HESAPLAŞMA NİYETİNDE OLAN SİYASİ İKTİDARIN CUMHURİYET BAYRAMINI YASAKLAMA GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE REDDEDİYORUZ.

Türk MİLLETİ, CUMHURİYET BAYRAMINI MUTLULUKLA, NEŞEYLE , GURURLA. EL ELE , ENGELSİZ , BASKISIZ. YASAKSIZ VE SAHIS YÖNETİMİNDEN UZAK OLARAK KUTLAMAYI İSTEMEKTEDİR.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEGİ , MİLLETİMİZİN BU HAKLI İSTEĞİNİ GÖRMEKTE , DUYMAKTA VE ANLAMAKTA VE BU İSTEĞE KATILMAKTADIR.

BU NEDENLE DE ATATÜRK CUMHURİYETİNİ YENİDEN İNŞAA ETMEK HEDEFİNE , TÜM ÜYELİRİYLE BİRLİKTE , DİNLENMEDEN YÜRÜMEYE KARAR VERMİŞTİR.

SU DOĞRULTUDA , AŞAĞIDAKİ HUSUSLAR I MİLLETİMİZLE PAYLAŞMAK İSTERİZ,

1- PARLEMENTER DEMOKRATİK SİSTEME GEÇİŞ ZORUNLUDUR.

- NE OLDUĞU , NASIL İŞLEDİGİ, SİSTEMİ , KURALI BELLİ OLMAYAN , UZLAŞILAMAYAN DENETLENEMEYEN, KORKU VE BASKI YAYAN SAHSIM YÖNETİMİ İLE ÜLKEMİZ UÇURUMUN KIYISINA SÜRÜKLENMİŞTİR.

- BÜYÜK ATATÜRK KURTULUŞ ŞAVAŞI İLE SADECE EMPERYALİZM İ DEGİL AYNI ZAMANDA DÖNEMİN VAR OLAN KÖHNEMİŞ VE ÇAĞDIŞI YÖNETİMİ TARİHİN DERİNLİKLERİNE GÖMMÜŞTÜ , BU SİSTEMİ YENİDEN CANLANDIRMA HEVESLERİ BOŞUNADIR , PARLEMENTER DEMOKRATİK SİSTEM ;ULUSAL BİRLİGİMİZ , BÜTÜNLÜĞÜMÜZ. VE GELECEGİMİZ İÇİN YAŞAMSAL ÖNEMDEDİR.

- GAZ MECLİSİN İTİBARI İADE EDİLMELİDİR.

2- LAİKLİK MİLLİ EGEMENLİGİN VE MİLLETİMİZİN GÜVENCESİDİR.;

LAİKLİKTEN İNTİKAM ALMAYA ÇALIŞAN ONU ORTADAN KALDIRMAYA ÇALIŞAN , SALTANAT VE HİLAFETİN ÖZLEMİYLE TUTUŞAN KESMİN İKTİDAR EKSENİNDE BULUŞTUGUNU GÜNCEL GELİŞMELER DOĞRULAMAKTADIR. BİR CEMAAT ŞEYHİNİN SELEFİLER SİLAHLANIYOR AYAKLANACAK LAR AÇIKLAMASI BU GÜNLERDE NASIL BİR ANLAYIŞLA KARŞI KARŞIYA OLDUĞUMUZU GÖSTERMEKTEDİR.

FİKRİ İKTİRARIMIZI YARATAMADIĞINIZI ÜZÜLEREK GÖRÜYORUM DİYENLER İN KASTETTİGİ LAİK CUMHURİYETİN BULUNMADIĞI BİR SİSTEMDİR

15 TEMMUZ FETO HAREKATI . ABD PENTAGON VE PENSİLİVANYA ÜÇGENİNCE ÜRETİLEN PLANLARLA YAPAY UYDURMA ERĞENEKON VE BALYOZ DAVALARI İLE KEMALİSTLERİ TASFİYE ETMEK İÇİN ORTAK ÇALIŞMALARIDIR, BU NEDENLE DEVRİM KANUNLAR I UYGULANMALI TARİKAT VE CEMAATLER KAPATILMALIDIR.

ATATÜRKÜN TALİMATIYLA KURULAN DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞININ KENDİ YASAL SINIRLARININ DIŞINA ÇIKMASI KABUL EDİLEMEZ

3- HUKUKUN ÜSTANLÜĞÜ VE YARGI BAGIMSIZLIĞI ATATÜRKCÜ DÜŞÜNCENİN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR.

YARĞI BAĞIMSIZLIĞININ VE HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜN YOK EDİLDİGİ BİR DÖNEM YAŞIYORUZ. ELİ KOLU BAĞLANMIŞ TALİMATLA KARAR VEREN TARAFLI ETKİSİZ BİR HUKUK SİSTEMİ CUMHURİYETİMİZE HİÇ YAKIŞMAMAKTADIR. ANAYASA MAHKEMESİNİN KALDIRILMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ. HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ VE YARĞI BAĞIMSIZLIĞINI DA YENİDEN İNŞAA EDECEGİZ.

4-ATATÜRKÜN EKONOMİ MODELİNİ VE SOSYAL DEVLET İLKESİNİ HAYATA GEÇİRMEK ŞARTTIR, BÜYÜK ATATÜRKÜN , CUMHURİYET , “ BİLHASSA KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR”. SÖZÜ , SOSYAL DEVLET İLKESİNİN ÖZLÜ AÇIKLAMASIDIR.

KÖPRÜ OTOYOL VE ŞEHİR HASTENELİRİNE DEVLET KASASINDAN NE KAAR ÖDENDEGİ VE PARALARIN KİMLERE VERİLDİGİ GİZLİ SAYILIRKEN ASKIDA EKMEK MODELİ TAM BİR TRAJEDİDİR. ATATÜRK EKONOMİK MODELİ İLE YURTAŞLARIMIZI RAHATLATACAK VE GELECEGE UMUTLA BAKILACAK CÖZÜM ÖNERİLERİ Nİ DE BARINDIRACAKTIR.

5-ULUSAL LAİK. BİLİMSEL. EŞİT VE KARMA EGİTİM VAZGEÇİLMEZİMİZDİR.

DEVRİM YASALARI İLE YÜRÜRLÜĞE GİREN VE EGİTİMDE BİRLİGİ SAĞLAYAN LAİK VE BİLİMSEL MİLLİ EGİTİM SİSTEMİNE EN BÜYÜK DARBE 4+4+4 KESİNTİLİ EGİTİM SİSTEMİNE GEÇİLMESİ İLE VURULMUŞTUR, ÜLKEMİZDE ÜÇ MİLLİ KURUM VARDIR MİLLİ EGİTİM , MİLLİ SAVUNMA VE MİLLİ EKONOMİDİR , NE YAZIK Kİ BU KURUMLAR SAHIS KURUMLARINA DÖNDÜRLMÜŞTÜR.

ULUSAL , LAİK VE BİLİMSEL EGİTİM SİSTEMİNİ YENİDEN OLUŞTURMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR. TARİHİ BİR SORUMLULUĞUMUZDUR.

6-CUMHURİYETİMİZİN ÖZÜ DEMOKRASİDİR. DEMOKRASİMİZİN TEMELİ DE CUMHURİYETTİR,

ANAYASA VE YASALARLA GÜVENCE ALTINA ALINAN PEK ÇOK HAKKIN GENELĞELERLE TBMM SAF DIŞI BIRAKILARAK YAYIMLANAN KHK LARLA ASKIYA ALINMASI SIRADAN BİR HAL HALİNİ ALMIŞTIR MEDİNİ KANUNLA EŞİT YURTTAŞ OLAN KADINLARIMIZ YENİDEN YOK SAYILMAYA BAŞLANMIŞ,, KADIN CİNAYETLERİ VE KADINLARA ŞİDDET VE TACİZLERİN EŞİTSİZ UYĞULAMARDAN KAYNAKLANDIĞI MALUMDUR KADINLARIN DA İNSAN OLDUĞUNU HATIRLAMAK GEREKMEKTEDİR.

AYRICA GÖRSEL VE YAZILI BASINA YAPILAN BASKIYI KABÜLLENMEK MÜMKÜN DEGİLDİR. ATATÜRKÜN DEYİMİYLE BASIN MİLLETİN GENEL SESİDİR. BİR MİLLETİ AYDINLATMADA VE UYARMADA GEREKSİNEN FİKRİ GIDAYI VERMEKTE BASIN BAŞLI BAŞINA BİR KUVVET , BİR OKUL VE BİR REHBERDİR.

ÇEVREYİ VE DOĞAYI KORUMAK AKLIN GEREGİDİR. DOĞAL HAYATA ZARAR VEREN ENERJİ SANTRALLERİ , HES LER VE ÇARPIK YAPILAŞMAYA ONAY VERMEK VATANA İHANETTİR.

MİLLETİMİZE

ÇOCUKLARIMIZA , CUMHURİYET KAZANIMLARININ YENİDEN HAYATA GEÇİRİLDİGİ DEMOKRATİK. LAİK. SOSYAL , HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE VE YARGI BAĞIMSIZLIGINA DAYANAN TAM BAĞIMSIZ BİR TÜRKİYE BIRAKMAK ZORUNDAYIZ.

GENÇLERİMİZİN , DÜNÜYLE , BUGÜNÜYLE GURUR DUYACAKLARI. GELECEGE UMUTLA BAKACAKLARI YURTTAŞI OLMAKTAN ONUR DUYACAKLARI YENİDEN “ HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM” DİYE HAYKIRACIKLARI BİR TÜRKİYEYİ HEP BİRLİKTE YARATMALIYIZ.

BÜTÜN ULUSUMUZUN CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLARKEN BİZLERE BU GÜNLERİ SAĞLAYAN ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINI MİNNETLE ANARKEN ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYOYRUZ,

YAŞASIN ATATÜRK CUMHURİYETİ

YAŞASIN Türk MİLLETİ.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ATATÜRKCÜ DÜŞÜNCE DERNEGİ

KAYSERİ ŞUBESİ

KEMAL CEYLAN

 

 

 

 


 


Okunma Sayısı: 306


35.175.107.77
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Nihal Bilici
sitenizi çok begendim hayırlı olsun tum kırşehirlere selam ve sevgıler


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
ADD KAYSERİ (ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ KAYSERİ ŞUBESİ) © Copyright 2018  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top