banner
Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerimiz 19 Mayıs Pazar günü saat 12.00 de Cumhuriyet Meydanına Çelenk koyma ve basın açıklaması ile başlayacaktır.Saat 15.00 de Kayseri Form önünden Mimarsinan Parkına yürüyüş ,15.30 da Mimarsinan Parkında 19 mayıs şölenimiz yapılacaktır.Katılımlarınızı bekliyoruz.Bayraklarınızı alıp gelin 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷


Kayseri Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 12,0786   12,1004
EURO 13,5971   13,6216
       
Özlü Sözler
Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı varolmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır. *Mustafa Kemal Atatürk*
Sponsorlarımız
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 105.YILI KUTLU OLSUN.

ÇANAKKALE RUHU İLE
ATATÜRK CUMHURİYETİNE
SAHİP ÇIKACAGIZ

Büyük Türk Ulusu: 105 yıl önce Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderligin de benzeri görülmemiş bir direnişle emperyalist güçlerin planlarını bozarak Çanakkale yi geçilmez kılmakla kalmayıp . yeni Türkiyenin önsözünü yazmıştır.

Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere ve Fransa müttefikleri Rusya’ya yardım sağlayabilmek için İstanbul boğazını geçerek Osmanlı Devletini savaş dışı bırakmak istiyorlardı.Bu amaçla Çanakkale cephesini açtılar.400 gemilik bir donanma ile 18 Martta Çanakkale Boğazına girdiler.7-8 saatlik muharebe sonucunda 3 büyük gemisi ile 3 torpido bot batırıldı ve 3 gemileri ağır yara aldılar.Gemilerle boğazı geçemeyeceğini anlayan düşmanlar sömürgelerinden getirdikleri askerlerle çıkarma yapmaya başladılar.Ancak karşılarında Mustafa Kemal bir deha vardı ve emrindeki askerler.Bir tümen komutanın üç yerle vazifeye nufuz etmesi bir muharebenin gidişini değil tarihin akışının değişmesine neden olmuştur.Bundan dolayı:
Çanakkale savaşı kazanılmış bir savaşın çok ötesinde , bir devrimin ayak sesleri nin duyuldugu bir ulusun küllerinden dogacagı günlerin habercisidir. Dönmeyi düşünmeden düşman üstüne yürüyenlerin , hiç durmamak üzere Tam Bagımsızlığa yol alışlarının destanıdır. Büyük devrimci Gazi Mustafa ATATÜRK ün dünya tarihine adını yazdıran bir destanın adıdır .
Çanakkale Zaferi; emperyalist güçlerin, ülkemizin bulunduğu coğrafya üzerindeki, paylaşım projelerini bozguna uğratan bir büyük destandır.

Çanakkale Zaferi; millet olma yolundaki en büyük adımdır. Ulus Devlet anlayışının temelidir. Dünya tarihine, bir büyük Devrimci Lideri, Mustafa Kemal ATATÜRK’ü kazandıran şanlı direnişin adıdır.
Çanakkale Zaferi;“Çanakkale Ruhu”nun oluşumu ve yükselişidir.

“Çanakkale Ruhu”; Büyük Atatürk’ün Conkbayırı’nda cephanesi biten Mehmetçiklere; “süngü tak” emrini verdikten sonra; “ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum.” sözleriyle vücut bulan antiemperyalist duruştur ulus-millet olma sürecinin başlangıcıdır. Yurttaş kavramını; hukukun üstünl üğünü ve demokratik hakları yaşamımıza taşıyan tarihi bir atılımın işaret fişeğidir.

emperyalizmi yenilgiye uğratan Büyük Türk Devrimi’nin ışığıdır, doğuşudur.

Mustafa Kemal ATATÜRK’tür. Atatürkçü Düşünce Sistemi’dir. Türkiye’dir.

Mustafa Kemal ATATÜRK gibi düşünmek, Atatürk gibi hareket etmek demektir. Bir milli bilinçtir. Ulusal bir kimliktir. Öz, yerli ve milli bir zihniyettir.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetimi, Şubeleri ve Üyeleriyle, bir ve bütün olarak; “Çanakkale Ruhu”nun sahibidir. Atatürkçü Düşünce Derneği; toplumun her kesimine bu bilinci aktaracak ve toplumsal uyanışın önünü açacaktır.

Tek Liderimiz, Tek Rehberimiz ve Tek Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü tükenmeyecek bir bağlılıkla, saygı ve özlemle bir kez daha anıyoruz. Bu vatan uğruna, 105 yıl önce Çanakkale’de, bugün de terörle mücadele de şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Türk Devrimini yaşatmak ve anlatmak için mücadele veren aydınlarımızı; Prof. Dr. Muammer AKSOY, Doç. Dr. Bahriye ÜÇOK, Uğur MUMCU, Prof. Dr. Ahmet Taner KIŞLALI ve Prof. Dr. Türkan SAYLAN başta olmak üzere her birine ayrı ayrı minnettarlığımızı, şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyoruz.

Bu gün ; 105 yıl önce bu destanı yazanların mirasçıları ile , emperyalist güçlerin yeni nesil temsilcileri yine karşı karşıyadır. O gün bozguna uğrayan planlarını bu gün yeniden hayata geçirmek için her türlü yolu denemektedirler.

Türkiye Cumhuriyeti karşısında yarım yüzyıldır ilmek ilmek ördükleri karşı devrim süreci , baş döndüren bir hıza ulaşmıştır. Cumhuriyet kazanımları , Cumhuriyet kültürü büyük bir erozyana ugramıştır. İşbirlikçi iktidarlar. Dün çanakkaleden geçemeyenlere ülkemizi parsel parsel sattıkları gibi, bugün İstanbul ve Trakya üzerinde yeni projelerle yeni hayaller peşindeler

Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünde; “Çanakkale Ruhu”nun yaratıcısı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e; Devrim ve Demokrasi şehitlerimize ve Atatürkçü aydınlarımıza dil uzatan, kin kusan karanlık zihniyetlerle mücadelemiz sürecektir.

“Çanakkale Ruhu” ile Atatürk Cumhuriyetini yeniden inşa edeceğiz. Kararlıyız, inançlıyız.
Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!
Ne Mutlu Türküm Diyene!

ATATÜRKCÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ


Okunma Sayısı: 447


54.227.97.219
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Nihal Bilici
sitenizi çok begendim hayırlı olsun tum kırşehirlere selam ve sevgıler


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
ADD KAYSERİ (ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ KAYSERİ ŞUBESİ) © Copyright 2018  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top