banner
Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerimiz 19 Mayıs Pazar günü saat 12.00 de Cumhuriyet Meydanına Çelenk koyma ve basın açıklaması ile başlayacaktır.Saat 15.00 de Kayseri Form önünden Mimarsinan Parkına yürüyüş ,15.30 da Mimarsinan Parkında 19 mayıs şölenimiz yapılacaktır.Katılımlarınızı bekliyoruz.Bayraklarınızı alıp gelin 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷


Kayseri Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 7,3445   7,3577
EURO 8,6710   8,6866
       
Özlü Sözler
Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir. *Mustafa Kemal Atatürk*
Sponsorlarımız
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 94
Dün: 83
Toplam: 23572
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN!

Ulu Önder, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının gerçekleştirdiği Türk mucizesinin tüm dünyaya kanıtlandığı büyük zafer günü!

19 Mayıs 1919‘da başlatılan Milli Mücadele’nin, yokluklar içerisinde büyük fedakârlıklarla kazandığı zafer 30 Ağustos!

26 Ağustos 1922’de başlayan ve 30 Ağustos‘a değin beş gün beş gece devam eden Büyük Taarruz, bir özgürlük ve kahramanlık destanı; Türk ulusunun işgalci düşman ordularına karşı 3 yıl sürdürdüğü bağımsızlık savaşının zaferidir.

Atatürk, 30 Ağustos 1924’te Dumlupınar'da Meçhul Asker Anıtı’nın temel atma töreninde şöyle der:
“Milli tarihimiz çok büyük ve çok parlak zaferlerle doludur. Fakat Türk milletinin 30 Ağustos’ta kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir yön vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.
Bu büyük zaferin çeşitli unsurları üstünde en önemlisi ve büyüğü, Türk milletinin kayıtsız şartsız egemenliğini eline almış olmasıdır.
Milletimizin uzun yüzyıllardan beri hanlar, hakanlar, sultanlar, halifeler elinde, onların yönetim ve baskısı altında ne kadar ezildiğini, onların hırslarını sağlama yolunda ne kadar büyük felaketlere ve zararlara uğradığını düşünürsek, milletimizin egemenliğini eline almış olması olayının, bütün büyüklüğü ve önemi gözleriniz önünde canlanır.
Gerçi büyük zaferin ertesi gününe kadar İstanbul’da halife ve sultan adı altında bir şahıs ve onun işgal ettiği hilafet ve saltanat unvanı ile bir makam vardı. Fakat bu zaferden sonra millet o makamları ve o makam sahiplerini hak ettikleri sona ulaştırdı.
“Efendiler, milli egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yok olur. Milletlerin esareti üzerine kurulmuş olan kurumlar, her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletine armağanı "milli egemenlik," özgürlük demektir, onur demektir! Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli laik-demokratik değerler tüm Türk aydınlarının sönmez ışığıdır! Otuz Ağustos zaferinin 97. yılında Mustafa Kemal Atatürk'e, Cumhuriyet değerlerine karşı tavır koyanlar, Cumhuriyet tarihinin en önemli kutlamalarını yasaklayip o önemli günlerde alternatif kutlamalar icat edenler karşılarında gittikçe artan bir direnç bulmaktadır. Yolumuz akıl ve bilim yolu, ışığımız Atatürk ilke ve devrimleridir!
Başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

KAYSERİ ŞUBESİ.

 


Okunma Sayısı: 229


54.160.19.155
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Nihal Bilici
sitenizi çok begendim hayırlı olsun tum kırşehirlere selam ve sevgıler


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
ADD KAYSERİ (ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ KAYSERİ ŞUBESİ) © Copyright 2018  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top