banner
Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerimiz 19 Mayıs Pazar günü saat 12.00 de Cumhuriyet Meydanına Çelenk koyma ve basın açıklaması ile başlayacaktır.Saat 15.00 de Kayseri Form önünden Mimarsinan Parkına yürüyüş ,15.30 da Mimarsinan Parkında 19 mayıs şölenimiz yapılacaktır.Katılımlarınızı bekliyoruz.Bayraklarınızı alıp gelin 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷


Kayseri Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,1023   6,1133
EURO 6,5922   6,6041
       
Özlü Sözler
Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı varolmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır. *Mustafa Kemal Atatürk*
Sponsorlarımız
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 28
Dün: 55
Toplam: 13286
19 MAYIS ANMA VE GENÇLİK SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

MİLLETİMİZİN 
DOĞUM GÜNÜ
KUTLU OLSUN!

1.Dünya Savaşında sonra müttefikler Osmanlı üzerindeki paylaşımı gerçekleştirmek için ülkeyi işgal etmeye başladılar.İngilizler İstanbul’u Fransızlar, Antep ve Adana dolaylarını ve Antalya işgalinden sonra Yunanlılar İzmir’e çıkarma yaptılar ve ülkemizi tamamen istila etmeye başladılar.İstanbul Hükümeti Mondoros anlaşmasının hükümlerini kabul etti.Kendi çıkar ve menfaatlerinden ülke umursamıyordu.İşte İstanbul’un işgali ile Ulu Önder’in İngilizlerin gemilerine bakarak geldikleri gibi gider diyerek ilk harekete geçmek için 16 Mayıs 1919 sabahı Kurma Heyeti ile birlikte Samsun’a doğru yola çıktı.İşte;

19 Mayıs 1919, Büyük Türk Devrimi’nin başlangıç tarihidir. Mimarı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’tür. Türkiye Cumhuriyeti, Türk Devrimi’nin eseridir.Kahramanlıklarla doluMilli Mücadelemizin temeli, uygarlık savaşıdır. Uygar dünyanın ayrılmaz ve onurlu bir üyesi olmak yaşamsal hedefimizdir.

Büyük Atatürk; Samsun’a çıkmadan, kurtuluşun ve kuruluşun stratejisini belirlemiştir. Buna göre, emperyalizm mutlaka yenilecek, ardından Türk Milleti hak ettiği konuma yükseltilecektir. Türk Devrimi, bu amaçla gerçekleşmiştir.

Bugüne kadar, iktidara gelen siyasiler eliyle; Milli Mücadelemizinemsalsiz komutanı, kurtarıcımız ve kurucumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Devrim ve İlkeleri ortadan kaldırılmak istenmiştir.

Milli Mücadelemizin 100. yılı,yurdumuzun her köşesinde coşkuyla kutlanırken; Cumhurbaşkanlığı’nın hazırlattığı logo da Atatürk’ün olmayışı niyetleri açık etmektedir. Niyet, Atatürk’ten yoksun bırakılmış bir tarih kurgulamak ise, bilinmelidir ki milletimiz buna asla izin vermeyecektir.

Atatürk Devrim ve İlkeleri’nin Türk Milleti için gerçek bir reçete olduğuna inanan aydınlarımız, Atatürkçü Düşünce Derneği’ni 30 yıl önce bugün kurdular.Milli Mücadeleruhunu sonsuza kadar yaşatmak için bedeller ödediler. Milli Mücadele ruhu Kemalizm ile özdeştir. Atatürkçü Düşünce Derneği, tam 30 yıldır Milli Mücadeleruhunun temsilcisi ve çatı örgütüdür. Çizgisinden asla ödün vermeyen Atatürkçü Düşünce Derneği; Kurucu Genel Başkanı Prof.Dr. Muammer AKSOY’u, kurucusu Doç.Dr. Bahriye ÜÇOK’u, Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Taner KIŞLALI’yı, üyesi Necip HABLEMİTOĞLU’nu , örgüt emektarı Şükrü DEMİRKÜREK’i şehit vermiştir. Devrim ve Demokrasi Şehitlerimiz, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılında da yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Aziz Milletimize söz veriyoruz;
• Atatürk (Türk) Devrimi kazanımlarını yaşatacağız.
• Emperyalizmin oyunlarını 100 yıl önce olduğu gibi bugün de bozacağız.
• Gerici, bölücü ve işbirlikçi zihniyetle olan mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz.
• Uygarlık savaşını kazanacağız.
• Hukukun üstünlüğünü sağlayacağız.
• Demokrasimize ve demokrasinin vazgeçilmez ilkesi, laikliğe ödünsüz sahip çıkacağız.
• Tek Başkomutanımız
Tek Liderimiz
Tek Rehberimiz
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün hedeflerini tümüyle gerçekleştireceğiz.

19 MAYIS MİLLETİMİZİN VE DERNEĞİMİZİN DOĞUM GÜNÜDÜR...
KUTLU OLSUN!


Okunma Sayısı: 176


34.226.244.70
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Gürsel Tek
Siteniz çok güzel olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Nihal Bilici
sitenizi çok begendim hayırlı olsun tum kırşehirlere selam ve sevgıler


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
ADD KAYSERİ (ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ KAYSERİ ŞUBESİ) © Copyright 2018  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top